ОФИЦИАЛНО: ЩЕ ИМА НОВ СЕЗОН НА "STRANGER THINGS". БРАТЯТА ДАФЪР ПОДПИСВАТ ЕКСКЛУЗИВЕН ДОГОВОР С NETFLIX
Получаване на връзка
Facebook
Twitter
Pinterest
Имейл
Други приложения
Netflix подготвят ново посещение в Огледалния свят, подновявайки най-успешния си сериал до момента "Stranger Things" за четвърти сезон.
Новината не е толкова изненадваща за феновете на поредицата, но в допълнение към нея стрийминг гигантът обяви, че са подписали ексклузивен договор с братя Дафър за следващите няколко години.
Допълнителни детайли засега не са известни, но имайки предвид огромния успех и културно влияние на "Stranger Things", договорът може да е съизмерим с петгодишния контракт, който Netflix наскоро подписа със създателите на "Игра на тронове" - продажните копилета Дейвид Бениоф и Ди Би Уайс. А той е за деветцифрена сума! Честито на печелившите и Жана Бергендорф, въпреки че, тя остава с утешителната награда от 250 000 лв - достатъчни, за да си посипе от глава до пети с екзотични бели прахчета.
Новият сезон на "Stranger Things" беше обявен "изключително оригинално" с видеото, което може да изгледате по-горе. Дълго е 45 секунди, но какво са те в сравнение с двата часа и 16 минути на последния епизод от турския сериал, който от известно време се класира в Трендинга на YouTube.
Ако вече сте се жертвали и сте го направили (гледали тийзъра), значи знаете, че действието в Сезон 4 ще се развива и извън Хоукинс, Индиана. Видеото завършва с надписа "Вече не сме в Хоукинс" и звъна на Биг Бен, който, разбира се, е в Лондон.
ВНИМАНИЕ! СПОЙЛЕРИ! (ВИНАГИ СЪМ ИСКАЛ ДА ГО НАПИША)
Може би си спомняте, че в края на злополучния Сезон 3 Уинона Райдър си взе домачадието барабар с Илевън и напусна Хоукинс в търсене на нов дом и живот без досадни свръхестествени чудовища.
Доста й се струпа на милата женица, след като всички мъже, в които се влюбваше, предаваха богу дух по един или друг начин. Последно Дейвид Харбър (добре де, шериф Хопър) се пожертва, за да разруши съветската лаборатория под мола (звучи доста евтино, така и изглежда).
Във финалната сцена от последния сезон пък видяхме неизвестна военна база в СССР, където върли комунисти нахраниха едно от чудовищата на Огледалния свят с един от затворниците, но "не американеца". Предполага се, че въпросният американец всъщност в шериф Хопър (добре де, Дейвид Харбър).
Та така.
Въпреки че кака Уайнона и Илевън няма да са в Хоукинс, голяма част от героите ще бъдат там за част от действието, както подсказват и самите братя Дафър в официалното съобщение за подновяването на сериала. "Нямаме търпение да разкажем още истории, започвайки, разбира се, със завръщане в Хоукинс!"
Холивуд реши да покаже, че от време на време (веднъж годишно) няма нищо против да изгледа някой филм със субтитри, но за сметка на това обикновените американци масово обърнаха гръб на 92-та церемония по раздаване на наградите Оскар, като предпочетоха да правят всичко друго, само не и да гледат телевизия в неделя вечерта. Изключително скучната и предвидима церемония тази година успя да събере пред телевизорите едва 23,6 млн. зрители, повечето от които най-вероятно са заспали още преди изпълнението на Били Айлиш. Десетките комедианти, които бяха букнати като призентъри, за да скрият липсата на адекватен водещ, не успяха да ни убедят, че това е най-добрата формула за това шоу, но пък бяха в пъти по-сполучливи от безкрайната върволица изпълнения на кичозни песни, които никой нормален човек няма сам да си пусне доброволно. По-долу може да прегледате с колко милиона са намалели зрителите от 2001 г. насам и да прецените сами дали от поодбни церемонии все още има смисъл: 202
Съвсем очаквано, състезателната програма на кинофестивала във Венеция тази година включва минимално количество холивудски заглавия, изключенията са единствено "Nomadland" на Searchlight и "The World To Come" на Sony. И двете обаче са режисирани от жени (съответно Клои Жао и Мона Фастволд), след като миналата година Мострата отнесе множество критики, че има само две дами в конкурсната програма. Тази година техният брой е вдигнат до рекордните осем от 18-те обявени до момента фестивални ентрит а. Шефът на фестивала Алберто Барбера не пропусна да отбележи на прес конференцията днес, че всички филми „са избрани изключително въз основа на тяхното качество, а не в резултат на половите протоколи“.
от Тим Ву Удобството е най-подценената и най-малко разбирана сила в света днес. Като двигател на човешките решения, то не предлага незаконната тръпка на несъзнателните сексуални желания на Фройд или математическата елегантност на стимулите на икономистите. Удобството е скучно. Но скучно не е равно на тривиално. В развитите нации на 21 век удобството – т.е. по-ефикасните и лесни начини за извършване на лични задачи - се очертава като може би най-мощната сила, която оформя нашия индивидуален живот и нашите икономики. Това е особено вярно в Америка, където въпреки всички възхвали на свободата и индивидуалността, понякога имаш чувството, че удобството всъщност е най-върховната ценност. Както наскоро заяви Евън Уилямс, съосновател на Twitter: „Удобството решава всичко.“ Изглежда, че удобството взима решенията ни вместо нас, влияейки на това, което смятаме за истинските ни предпочитания. Предпочитам сам да си сваря кафе, но това на Starbucks е толкова удобно, че едва ли някога
Коментари
Публикуване на коментар